Okulary do komputera

Z ochroną przed światłem niebieskim, emitowanym przez LED-y, ekrany, telefony i tv.

Jeżeli długo pracujesz przy monitorze, w trakcie pracy lub po jej zakończeniu możesz zauważyć zaczerwienienie, podrażnienie i zmęczenie oczu. Możesz również skarżyć się na bóle głowy, nieostre widzenie, a nawet bezsenność.

Wielu z nas spędza codziennie przed komputerem czy smartfonem nawet 8 godzin lub dłużej. Praca przed ekranem monitora odbija się na naszym organizmie – doskwierają nam bóle kręgosłupa, nadwyrężamy nasze oczy. Dobry i wyraźny wzrok powinien być naszym priorytetem, dlatego jeżeli jeszcze nie zdecydowałeś się na zakup odpowiednich okularów, jak najszybciej powinieneś to zmienić. Nawet jeżeli na co dzień nie nosisz okularów korekcyjnych.

Dlaczego warto?

Specjalne okulary do komputera chronią oczy nie tylko przed światłem emitowanym przez ekrany i LED-y. Nasze oczy często przez kilka godzin nieustannie patrzą w monitor lub ekran telefonu z bardzo bliskiej odległości. Ruch gałek ocznych oraz mięśni odpowiedzialnych za akomodację sprawia, że cały czas są napięte. Wiąże się to z ogromnym wysiłkiem dla naszego narządu wzroku. Podczas pracy z komputerem rzadziej mrugamy (nawet 5 razy rzadziej niż zazwyczaj!), a to powoduje, że nasze oczy narażone są na szybsze wysychanie. Może to doprowadzić do wielu dolegliwości jak np. zespół suchego oka.

Zeiss blue protect - okulary do komputera ochrona przed światłem widma niebieskiego

Jakie są źródła niebieskiego światła?

Światło niebiesko-fioletowe dociera do oka na wiele różnych sposobów. Jest nie tylko częścią widma światła słonecznego, lecz również jest emitowane przez wyświetlacze telefonów komórkowych, ekrany komputerów oraz telewizory, a także lampy LED i żarówki energooszczędne.

DuraVision® BlueProtect firmy ZEISS.

Ochrona przed niebieskim światłem dla Twoich oczu.

Współczesne źródła światła emitują nadmierną ilość niebieskiego światła. Podczas gdy człowiek potrzebuje określonej ilości niebieskiego światła dla prawidłowego działania rytmu dobowego, zbyt duża ilość „złego” światła niebieskiego może stanowić zagrożenie dla zdrowia i powodować choroby oczu. Soczewki z powłoką ZEISS DuraVision BlueProtect posiadają specjalny filtr, który zapewnia selektywne filtrowanie nawet podczas emisji dużej ilości światła niebieskiego.

SPECJALNA OFERTA DLA NASZYCH KLIENTÓW

RABAT -20% dla uczniów i studentów

Na szkła ZEISS BlueProtect w indeksie 1.5

  • Wystarczy powiedzieć naszej obsłudze że jest się uczniem lub studentem i okazać ważną legitymację. 

Tylko tyle potrzeba aby zdobyć rabat -20%. Zapraszamy!